Zakon Templariuszy jest dobrze znany z opowieści i historii, które zostały zapisane, ale jestem pewien, że są rzeczy, których nie wiesz. Poniżej przedstawiam Wam kilka ciekawostek związanych z Templariuszami. Rycerzy było około 10% członków Zakonu Słowo templariusz zwykle kojarzy się z obrazem rycerza ubranego w zbroję i biały płaszcz z czerwonym krzyżem, ale tak naprawdę miało miejsce tylko w przypadku rycerzy. Wewnątrz Zakonu istniały różne stopnie poza rycerzami, między innymi sierżantami, giermkami czy administratorami. ✠ Biały płaszcz ✠ Rycerze mieli nosić biały płaszcz (nie pelerynę) symbol czystości i czystości, sierżanci nosili czarny płaszcz symbol siły i odwagi. Rycerzom zabroniono nawet jeść i pić, jeśli tego nie nosili ✠ Kontakt z kobietami ✠ Dżentelmeni mieli zakaz kontaktu fizycznego z kobietami, nawet z tymi, które były częścią ich rodziny. ✠ Nigdy nie powinni się poddawać W przypadku upadku flagi Templariuszy musieli dołączyć do członków innych Zakonów, jeśli upadły, musieli się przegrupować z innymi wojskami chrześcijańskimi. Tylko w przypadku, gdyby wszystkie zaginęły, mogli opuścić pole bitwy. Mówiono o nich, że jako pierwsi dołączyli do bitwy i ostatni ją opuścili. ✠ Obsada templariusza ✠ Zgodnie z zasadą Templariusze otrzymywali jako broń miecz, włócznię, młot i trzy noże. Dostał również 3 konie i giermka do pomocy. ✠ Zakazana niepotrzebna przemoc ✠ Templariusze wyraźnie zabroniono używania niepotrzebnej przemocy, w tym zakaz polowania. Mieli też zakaz używania zarówno łuków, jak i kuszy
✠ Są źródłem bankowości
Panowie wymyślili system, dzięki któremu każdy mógł umieścić cenne przedmioty u lokalnego templariusza a ten wystawiał im zaszyfrowaną "notatkę". Ta "notatka" mogła zostać wymieniona w każdym innym biurze ( Komandorii) Zakonu za wartość przedmiotów w złocie, srebrze, szlachetnych kamieniach lub innych bogactwach.
✠ Pieczęć Zakonu ✠
Na pieczęci Zakonu widać dwóch rycerzy na koniu. Najczęstsze wyjaśnienie wskazuje na to, że jest to sposób na symbolizowanie ślubu ubóstwa. Inne wyjaśnienie wskazuje na to, że reprezentuje jednego rycerza ratującego drugiego jako symbol prawdziwego braterstwa.
✠ ✠ ✠
Comments